Kobiecie groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby funkcjonariusze nie przybyli na czas

Funkcjonariusze z kalwaryjskiego komisariatu wspólnie ze strażakami pomogli samotnie mieszkającej 78-latce, która zasłabła w swoim domu.

Fot. pixabay.com

Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych na zgłoszenie kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę.

Kilka dni temu, do dyżurnego Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że nie może dostać się do domu swojej znajomej. Jak przekazała zaniepokojona sąsiadka, 78-letnia mieszkanka Bugaja mieszka samotnie i choruje na serce.

Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przez okno budynku zauważyli leżącą na podłodze jednego z pomieszczeń kobietę, która nie reagowała na wołanie i dobijanie się do drzwi i okien.

Policjanci nie wahając się ani chwili wyważyli drzwi wejściowe do domu oraz drzwi w korytarzu. Strażacy z OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zostali powiadomieni przez policjantów, pomogli wyważyć kolejne drzwi prowadzące do pomieszczenia, gdzie znajdowała się starsza kobieta.

Półprzytomna 78-latka była bardzo osłabiona i nie była w stanie wstać o własnych siłach. Policjanci i strażacy udzielili jej pomocy i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł kobietę do szpitala. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy pomoc dotarła na czas.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE