BMW spłonęło w tajemniczych okolicznościach. Policja bada tę rozwojową sprawę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 25-latka, który posłużył się danymi innej osoby przy zawarciu umowy o wypożyczenie bmw. Dwa dni później pojazd spłonął. Mężczyzna trafił do aresztu.

Fot. pixabay.com

Policja wciąż bada okoliczności tego zdarzenia, jak i wiele innych wątków, jakie pojawiły się w tej sprawie.

27 lipca br. oszust zawarł umowę na wypożyczenie bmw posługując się przy tym dowodem osobistym i prawem jazdy innej osoby. Dwa dni później pojazd doszczętnie spłonął na leśnej polanie w gminie Świątniki Górne, najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Wartość strat oszacowano na kwotę bliską 150 tys. zł.

Policja wszczęła dochodzenie. Śledczy przeprowadzili szereg czynności w tej sprawie i ustalili kto stoi za wypożyczeniem pojazdu. To 25-letni mieszkaniec Krakowa.

Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu w ubiegły czwartek (24 października br.). W jego lokum policjanci znaleźli dowody osobiste i prawa jazdy wydane na różne nazwiska.
Dokumenty te były ukryte w pudełku po telefonie komórkowym. W trakcie przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli też wiele innych przedmiotów i podejrzanej dokumentacji.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu oszustwa, podszywania się pod inną osobę i posłużenia się cudzymi dokumentami tożsamości (art. 286 §1 k.k. w zw. z art. 190a §2 k.k. w zw. z art. 275 § 1 kk), przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.
Mężczyzna był już wcześniej karany za popełnienie podobnych przestępstw, za które odsiedział karę pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu i tym razem grozi mu surowsza kara – do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy weryfikują, czy to 25-latek podpalił pojazd i ustalają motywy jego działania i czy w ten sam sposób oszukał inne wypożyczalnie pojazdów.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE