Pogoda w długi weekend zwariuje! Najpierw deszcz i śnieg, potem 20 stopni!

W listopadzie czeka nas pogodowa karuzela. Zacznie się mroźno i deszczowo, a miejscami może nawet spaść śnieg z deszczem. Potem nagle się ociepli. Temperatura osiągnie 20 stopni.

Fot. Pixabay

Listopad przywita nas mrozem. W nocy z 31 października na 1 listopada spodziewać się możemy temperatury od 2 stopni na północy i zachodzie przez 0 na wchodzie, w centrum i w Warszawie, aż do -5 na Południu i w Krakowie. Na północy może także popadać śnieg z deszczem.

W drodze na groby naszych bliskich musimy uważać, bowiem na drogach będzie niebezpiecznie, a widzialność może ograniczać mgła. Temperatura w całej Polsce nie powinna przekroczyć 10 stopni.

W dzień zaduszny nastąpi pogorszenie pogody. Siła wiatru wynosić będzie od 50 aż do 80 km/h. Będzie też solidnie lało praktycznie w całym kraju. Szczęście mają tylko mieszkańcy polski południowo-wschodniej. W Krakowie, Kielcach i Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku będzie pochmurno, ale jeżeli wystąpią tam opady to jedynie przelotne.

Zdecydowana poprawa pogody nastąpi w niedzielę.

„Temperatura wzrośnie przeważnie do 12-14 stopni, a na południu nawet do 20 stopni. W górach utrzyma się halny, który może przekraczać 100 km/h. Spływając znad szczytów w doliny będzie ogrzewać i osuszać powietrze. Stąd tak niecodzienna, jak na listopad, temperatura w Małopolsce” – przewiduje twojapogoda.pl.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE