Szaleniec zebrał 24 punkty karne i wysoki mandat, bo gnał ponad 100 km/h

31 października w Polance Wielkiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Fot. Małopolska Policja

Przez lekceważenie bezpieczeństwa na drodze jego konto bankowe zubożało o kilkaset złotych, ale za to limit 24 punktów osiągnęło konto w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej, gdzie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Tuż przed godziną 8:00 zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca opla. Miernik prędkości wskazał 104 km/h przy obowiązujących max 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą audi siedział 49–letni mieszkaniec gminy Kęty. W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

To już kolejne przekroczenie prędkości, którego dopuścił się kierujący w ciągu roku osiągając limit 24 punktów karnych.

Przypominamy, że każdy kierowca za pośrednictwem Internetu, posiadający Profil Zaufany(eGO), może sprawdzić ile punktów karnych zebrał za wykroczenia drogowe na stronie CEPIK.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE