Wielokilometrowy korek na autostradzie – na zjeździe z ciężarówki rozsypały się wielkie blachy

Nagłośniona w ostatnich dniach informacja o konieczności tworzenia tzw. „korytarzy życia” przynosi wymierne efekty.

Fot. pixabay.com

W niedzielę na tarnowskim odcinku autostrady pomiędzy węzłami Tarnów-Mościce, a Tarnów-Centrum utworzył się 5-kilometrowy korek. Tylko dzięki kulturze kierowców służby mogły dojechać na miejsce w kilka minut, aby udrożnić zator.

Nigdy nie wiemy co się wydarzyło przed nami na drodze: czy doszło do poważnego wypadku, czy drobnej kolizji. Jednak zmuszeni jesteśmy do stania niekiedy w kilometrowych korkach. Nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Pozostaje cierpliwość i pośrednia pomoc służbom ratowniczym w dotarciu do miejsca zatoru.

Taka sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie na tarnowskim odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Tarnów-Mościce, a Tarnów-Centrum w kierunku Rzeszowa. Pomimo, że przepisy w tym zakresie jeszcze nie obowiązują, wszyscy kierowcy zgodnie utworzyli korytarz życia, umożliwiając służbom ratunkowym dotarcie do niebezpiecznego miejsca.

Tym razem sekundy nie miały znaczenia, ponieważ utworzony zator spowodowany był drobną kolizją autostradową – awarią zestawu ponadgabarytowego oraz rozsypaniem ładunku blach na jezdnię na ślimaku autostradowym.

Pamiętajmy jednak, że stworzenie możliwości dotarcia do wypadku do cenne sekundy, a Ty możesz swoim zachowaniem uratować komuś życie. Bądź kulturalnym kierowcą – Utwórz Korytarz Życia!

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE