Znamy szczegóły utrudnień w Zakopanem

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy, refleksji, a jednocześnie zgiełku związanego z odwiedzaniem grobów bliskich.

Fot. Facebook Policja Zakopane

To także niestety czas aktywności przestępców. W trosce o bezpieczeństwo, policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy.

W rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Rejon cmentarza przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem:

Wzorem lat ubiegłych, w dniach 31.10. i 1.11.2019 roku, jak również w dniach 2. i 3. 11., w godzinach 7:00– 21:00, pomiędzy skrzyżowaniem z Al. 3-go Maja i ul. Sienkiewicza planowane jest zamkniecie ruchu pojazdów z możliwością przejazdu służb miejskich i mieszkańców posesji przy wyłączonym odcinku drogi.

Powyższe zamkniecie może nastąpić w zależności od natężenia ruchu w rejonie cmentarza.

Cmentarze na Olczy, w Kościelisku oraz w Witowie, a także w rejonie gmin Poronin i Biały Dunajec, a szczególnie w Poroninie, zostaną również objęte nadzorem policjantów.

Policja apeluje do pieszych odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza.
Koniecznie zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe, które powinny być widoczne na odzieży. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję.

Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

• W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej.
• Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, mogą zostać wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!
• Pamiętaj – polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
• Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
• Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.
• Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

 

Źródło: Policja Zakopane / Oficer Prasowy KPP w Zakopane asp.szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE