Co wydarzyło się w ten wyjątkowy weekend na krakowskich cmentarzach?

1 listopada funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa dbali o spokój, porządek i bezpieczeństwo wokół krakowskich nekropolii.

Fot. Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Patrole pełniły służbę przy największych i najczęściej odwiedzanych cmentarzach w Krakowie (Rakowicki, Podgórski, Batowicki, Grębałowski, Na Salwatorze, Pasterniku, w Kosocicach, przy ulicy Orlej, Balickiej).

Strażnicy udzielali wszelkiej pomocy osobom odwiedzającym cmentarze, wskazywali miejsca parkingowe, przystanki komunikacji miejskiej, pomagali w poszukiwaniach dzieci i osób starszych, które gubiły się w tłumie.

Funkcjonariusze współpracowali z policjantami, pracownikami Zarządu Cmentarzy Komunalnych, z dyspozytorami i inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Kilkaset pojazdów zaparkowało na bezpłatnym parkingu przy Dobrego Pasterza. Parking na terenie komendy SM cieszył się dużym zainteresowaniem. Nad płynnością pozostawiania samochodów czuwali funkcjonariusze. Parking będzie czynny również 2 i 3 listopada.

Strażnicy przekazywali opaski i kamizelki odblaskowe wszystkim chętnym, którzy po zapadnięciu zmroku chcieli czuć się bezpiecznie na drodze. W sobotę i niedzielę będą rozdawali kolejne.

 

Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE