Niebezpieczny policyjny pościg za pijanym kierowcą w samym centrum

W środę w centrum Zakopanego policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę peugeota, który przywłaszczył sobie pojazd, a ponadto kierował mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Fot. Facebook Policja Zakopane

Pojazd odholowano, a kierowca został zatrzymany.

W środę 30 października tuż po godzinie 14. oficer dyżurny został poinformowany, że zakopianką porusza się peugeot na lubelskich numerach rejestracyjnych, który najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży. Dyżurny we wskazane miejsce wysłał policyjne patrole.

Ostatecznie policjanci namierzyli samochód na ul. Chramcówki w Zakopanem. Po krótkim pościgu kierowca w końcu zatrzymał się w pobliżu skrzyżowania z ul. Gimnazjalną.

Policjanci ustalili, że pojazd został przywłaszczony przez 39-letniego kierowcę, który pomimo cofniętych uprawnień i pod wpływem alkoholu (tj. 2,3 promila) zdecydował się jechać do Zakopanego. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowano. Sprawę jego przywłaszczenia prowadzą policjanci z województwa lubelskiego.

Za jazdę po alkoholu o stężeniu powyżej 0,5 promila kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 do 15 lat, grzywna może wynieść nawet 1.080.000 zł. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne, co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Źródło: Policja Zakopane / asp.szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE