Pirat z Zakopanego to warszawiak, wielokrotnie notowany. Pościg, blokady, strzały ostrzegawcze i szalony pościg przez tereny zabudowane

W piątkowy wieczór doszło do pościgu na Zakopiance. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna pochodzi z Warszawy. W przeszłości był karany za oszustwa, wyłudzenia i znęcanie się.

w miejscowości Biały Dunajec podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę hondy na brytyjskich numerach rejestracyjnych, który jadąc lewym pasem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość wyprzedzając przy tym kolumnę pojazdów.

Kierowca zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Policjanci drogówki rozpoczęli pościg. Uciekający samochód pędził miejscami z prędkością ponad 140 km/h. W okolicach Ustupu przed wjazdem do Zakopanego policjanci w poprzek drogi ustawili samochód, próbując zatrzymać szarżującego kierowcę. Ominął on jednak postawiony w poprzek samochód, lekko potrącając jednego z policjantów i kontynuował ucieczkę w kierunku Zakopanego.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze oraz w kierunku kół pojazdu. Ostatecznie przed rondem na ulicy Chramcówki uciekająca honda znalazła się w potrzasku. Dwa radiowozy z naprzeciwka zablokowały całą szerokość ulicy. Kierowca manewrując miedzy innymi pojazdami doprowadził do kolizji, która wyrzuciła pojazd na pobocze, kończąc szaleńczą ucieczkę na płocie. W tym miejscu kierowca i pasażerka zostali zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna pochodzi z Warszawy. W przeszłości był karany za oszustwa, wyłudzenia i znęcanie się. Wcześniej orzeczono mu zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem narkotyków. Razem z nim zatrzymano 26-letnią obywatelkę Ukrainy. Kierowca był trzeźwy. Grozi mu od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Roman Wieczorek, Oficer Prasowy KPP w Zakopanem / Kraków w Pigułce

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE