Groźny pożar mieszkania. Zadymiona cała kamienica

W czwartek, 31. października o godzinie 12:24 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o bardzo silnym zadymieniu z mieszkania na ulicy J. Dietla.

Fot. pixabay.com

Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację, że pożarem objęte jest mieszkanie na drugiej kondygnacji. Jedna rota zabezpieczona w sprzęt ODO oraz wyposażona w kamerę termowizyjną podała jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się elementy wyposażenia mieszkania.

Kolejna rota zabezpieczona w sprzęt ODO przy użyciu drabiny mechanicznej podała kolejny prąd gaśniczy.

Po ugaszeniu pożaru roty przystąpiły do przeszukania pomieszczeń. Wewnątrz nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Przed przybyciem PSP lokatorzy piętra na którym doszło do pożaru samodzielnie opuścili lokale mieszkalne. W kolejnej fazie działań oddymiono mieszkanie przy użyciu wentylatora elektrycznego, usunięto spalone elementy wyposażenia, rozgrzany tynk oraz deskowanie ze ścian oraz sufitu w pokoju objętym pożarem.

Jednocześnie kontrolowano stężenie tlenku węgla – w początkowej fazie około 30 ppm, natomiast w trakcie przewietrzania pomieszczeń stężenie sukcesywnie spadało, aż do wartości 0 ppm.
Skontrolowano również mieszkania sąsiadujące z tym, w którym doszło do pożaru.

Na miejsce działań zostały wezwane Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe, które skontrolowało stan instalacji w budynku. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

Źródło: psp.krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE