Kolejne zatrzymania w sprawie brutalnych pobić i zastraszeń

Już trzecia osoba została zatrzymana w sprawie pobić i zastraszeń, do których dochodziło w Bochni.

Fot. pixabay.com

Jak powiedział Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie portalowi bochnianin.pl, mężczyzna został zatrzymany, przewieziony do Tarnowa i trwają w prokuraturze czynności z jego udziałem. Po przesłuchaniu okaże się, czy będą wobec niego zastosowane środki wolnościowe, czy wniosek o areszt.

Wcześniej, wobec zatrzymanych Kamila Ł. i Adriana R. sąd zastosował 3 miesięczny areszt.

Zostali oni zatrzymanie przez oddział specjalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, działający na zlecenie tarnowskiej Prokuratury Okręgowej

Chodzi o prokuratorskie postępowaniem dotyczące grupy mającej na koncie rozboje i pobicia w Bochni i okolicy.

Podczas aresztowania podejrzanych, antyterroryści wkroczyli o 6:00 rano do mieszkań budząc przy okazji także sąsiadów hukiem.

Podejrzanym zarzuca się 5 czynów – pobicia, groźby, zastraszanie świadków i zniszczenie mienia. Są to dwudziestokilkuletni mężczyźni trenujący sporty walki. Jeden z nich był wcześniej karany m. in. za podobne przestępstwa i ma na koncie wyrok w zawieszeniu za pobicia.

W sprawie chodzi o brutalne wydarzenia z Bochni i okolicy od stycznia do sierpnia 2018 roku. Sprawcy łamali kończyny, roztrzaskiwali głowy oraz zastraszali swoje ofiary kijami bejsbolowymi i maczetami, aby wpłynąć na świadków oraz pokrzywdzonego.

Prokuratura nie wyklucza, że śledztwo obejmie następne osoby.

 

Źródło: bochnianin.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE