Dwa wypadki i 100 mandatów

W czasie trwania akcji „ZNICZ 2019” na tatrzańskich drogach policja odnotowała 3 kolizje i 2 wypadki w których poszkodowana została jedna osoba.

Fot. Policja Zakopane

Badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących spośród 762 przebadanych podczas działań. Zatrzymany przez policjantów drogówki pirat drogowy został aresztowany na 2 miesiące.

Od czwartku tatrzańscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Znicz 2019”.

Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Zakopanego oraz w okolicznych miejscowościach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało w powiecie około 120 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili 762 kontrole stanu trzeźwości kierowców. Dokonali 141 kontroli pojazdów, podczas których na 100 kierowców nałożyli mandaty karne, a 28 pouczyli.

Odnotowali aż 108 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. W jednym przypadku zatrzymano prawo jazdy kierowcy, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość ponad 50 km/h.

Niestety nadal główną przyczyną wypadków jest prędkość. Tylko w ciągu trzech dni policjanci drogówki ujawnili aż 108 takich wykroczeń. W ślad za policją apelujemy o rozsądek i rozwagę.

 

Źródło: Policja Zakopane / Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE