Pijany kierowca BMW wjechał w barierę energochłonną. Potem zaczął uciekać

Dzisiejszej nocy policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie na polecenie dyżurnego swojej jednostki udali się w rejon 428 kilometra autostrady A4 w Krakowie aby zlikwidować kolizję drogową. Według otrzymanego zgłoszenia kierujący pojazdem BMW miał utracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w barierę energochłonną, słup oświetleniowy, a następnie uciec pieszo z miejsca zdarzenia.

Fot. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie


Po przyjeździe we wskazany rejon autostrady policjanci zauważyli na lewym pasie ruchu pozostawione bmw, mające widoczne uszkodzenia pokolizyjne. Świadkowie tego zdarzenia twierdzili, że kierujący autem mężczyzna chwilę przed kolizją jechał z dużą prędkością. Sprawca miał oddalić się w kierunku pobliskiego Bieżanowa. Te istotne szczegóły zdarzenia oraz kierunek ucieczki kierowcy bmw funkcjonariusze niezwłocznie przekazali oficerowi dyżurnemu Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.

W rejon Bieżanowa błyskawicznie zostały wysłane patrole policji.
Na ulicy Półłanki w Krakowie policjanci z WSZP KMP Kraków natrafili na poszukiwanego kierowcę bmw. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami 20-letni mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Nie był w stanie podać dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia.
20-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zostało zatrzymane prawo jazdy oraz skierowano przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE