W Buchcicach mógł wybuchnąć niewybuch

W niedzielę przed południem w lasach gminy Tuchów, mieszkaniec Buchcic odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Niewybuch leżał po niewielką warstwą ziemi z dala od zabudowań mieszkalnych. Mężczyzna powiadomił dyżurnego i wskazał policjantom miejsce, w którym odnalazł niebezpieczny przedmiot.

W rejon niewybuchu zostali skierowani policjanci z komisariatu w Tuchowie oraz policjanci z grupy minersko pirotechnicznej tarnowskiej komendy Policji. Ci drudzy określili niebezpieczne znalezisko jako pocisk moździerzowy, kaliber 120 mm, produkcji rosyjskiej z czasów II wojny światowej.

Tuchowscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa. Wczoraj przed południem wojskowi wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został on zneutralizowany.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o niepodejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a następnie policjantom wskazać miejsce odnalezienia niewybuchu.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE