Horror! Potworny atak na starszą kobietę i jej syna na cmentarzu

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili straszą kobietę i jej syna.

Fot. pixabay.com

Agresorzy na cmentarzu zachowywali się wulgarnie, a gdy zwrócono im uwagę wpadli w furię.

Usłyszeli już zarzuty pobicia, kierowania gróźb karalnych jak również naruszenia nietykalności cielesnej.

1 listopada to dzień zadumy i modlitwy, który spędzamy na cmentarzach przy grobach swoich bliskich. Jednak nie wszyscy którzy przychodzą na nekropolie potrafią z szacunkiem zachowywać się w tym szczególnym miejscu. Przekonała się o tym starsza kobieta wraz z synem.

Rodzina modliła się na Cmentarzu Rakowickim przy grobie swoich bliskich, gdy nagle spokój i zadumę przerwała grupa osób: dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Towarzystwo na pierwszy rzut oka wyglądało na mocno rozbawione.

Nie bacząc na innych krzyczeli, wyśmiewali się z nagrobków zachowując się przy tym wulgarnie. Starsza kobieta zwróciła im uwagę, prosząc o szacunek do miejsca w jakim się znajdują. To bardzo rozwścieczyło wesołe towarzystwo.

Mężczyźni zaczęli wyzywać kobietę nie przebierając w słowach. W jej obronie stanął syn, który próbował uspokoić napastników. Wtedy jeden z nich uderzył interweniującego mężczyznę.

Na pomoc ruszył mu kolega, który również „przyłożył” ofierze. Po ataku sprawcy wybiegli z cmentarza, a za nimi ruszyła zaatakowana rodzina i świadkowie zdarzenia. Podążając za napastnikami świadkowie zdarzenia na miejsce wezwali policję.

Uciekający mężczyźni, już poza murami cmentarza, widząc, że są „w opałach” ponownie uderzyli mężczyznę i jego matkę, po czym wsiedli do nadjeżdżającego tramwaju. Motorniczy w porę został zaalarmowany przez świadków i zatrzymał pojazd, jednak przed zablokowaniem drzwi agresorzy zdążyli uciec. Zaraz po tym na miejscu pojawił się patrol policji.

Poszkodowani, jak i świadkowie zdarzenia przekazali funkcjonariuszom jak wyglądali napastnicy. Policjanci od razu przekazali tę informację innym patrolom i rozpoczęli poszukiwanie uciekinierów. Kilka minut później zauważyli ich w okolicy Starego Miasta.

Mężczyźni próbowali uciec jednak policjanci po krótkim pościgu zatrzymali ich. To dwaj mężczyźni, mieszkańcy Krakowa w wieku 20 i 40 lat. Ponieważ byli nietrzeźwi (1,5 promila) osadzono ich w pomieszczeniach dla zatrzymanych, a na następny dzień zostali przesłuchani.

Usłyszeli zarzuty pobicia mężczyzny, kierowania wobec starszej kobiety gróźb karalnych i naruszenia jej nietykalności cielesnej. Napastnicy zostali objęci dozorem policyjnym.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE