Chciał pięknie pachnieć, a będzie przez 5 lat wąchał więzienne zapachy

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 34-latka, który z drogerii ukradł markowe perfumy o wartości ponad 1100 złotych.  Mężczyzna został ustalony i usłyszał zarzuty.

Fot. Małopolska Policja

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży perfum z drogerii na terenie gminy Wielka Wieś doszło dwukrotnie. Pierwsza miała miejsce końcem sierpnia br., druga miesiąc później. Łącznie skradziono 3 markowe perfumy o wartości ponad 1100 złotych.

Komisariat Policji w Zielonkach w tej sprawie wszczął dochodzenie. Kamera sklepowego monitoringu zarejestrowała sprawcę i dokonane przez niego kradzieże. Kryminalni zabezpieczyli nagrania i dokładnie je przeanalizowali.

Ustalili, że zarejestrowany wizerunek może pasować do 34-latka z Krakowa i udali się do niego na przeszukanie. Gdy tylko weszli do jego mieszkania i poinformowali o powodzie wizyty, mężczyzna przyznał się do dokonanych przestępstw i dobrowolnie wydał jeden ze skradzionych zapachów. Jednocześnie przyznał, że pozostałe zdążył już sprzedać.

34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 § 1 kk), za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci będą jeszcze weryfikować, czy mężczyzna nie dopuścił się także innych kradzieży sklepowych.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE