Poszukiwany, pijany i na zakazie uciekał przed policją

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Michałowice za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo posiadanego zakazu oraz cofniętych uprawnień do kierowania. Dodatkowo nie chciał zatrzymać się do kontroli ponieważ…

Fot. Policja

Jak się okazało, był również poszukiwany. Trafił do zakładu karnego i odpowie jeszcze za popełnienie czterech przestępstw.

30 października br., w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolowania ulic gminy Michałowice, zwrócili uwagę na dziwnie poruszającego się fiata. Pojazd jechał zygzakiem, a momentami przeciwległym pasem ruchu.

Mundurowi niezwłocznie podjęli próbę zatrzymania kierującego przypuszczając, że jest on pod działaniem alkoholu. Pomimo użycia sygnałów świetlno-dźwiękowych, kierujący fiatem nie reagował i w dalszym ciągu kontynuował jazdę, a nawet przyspieszył.

Policjanci szybko wyprzedzili rajdowca i zmusili go do zatrzymania. Okazało się, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany, 42-letni mieszkaniec gminy Michałowice.

Miał przeszło 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a od około miesiąca był również poszukiwany do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione, podobne przestępstwa. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, 42-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe cztery miesiące.

Teraz mężczyzna odpowie za popełnienie czterech przestępstw: prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu (art. 178a § 1 kk), pomimo posiadanego zakazu i cofniętych uprawnień (art. 180a kk i art. 244 kk) oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu (art. 178b kk). Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE