Choć pochodzili z tego samego miasta, byli gotowi się pozabijać. Policja zamknęła przyskrzyniła niebezpiecznych pseudokibiców

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Tarnowie, po kilkumiesięcznej pracy zatrzymali 8 pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat stanowili trzon grupy.

Prowadzone od wakacji czynności ukierunkowane na zwalczenie przestępstw i wykroczeń jakich dopuszczały się grupy młodzieżowe identyfikujące się jako kibice dwóch zwaśnionych tarnowskich klubów piłkarskich doprowadziły do ustalenia składu jednej z nich oraz pozycji jaką w niej zajmują poszczególni członkowie.

Policjanci ustalili, że kibole przygotowują się do walk ulicznych, a w tym celu spotykają się w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa. Mężczyźni urządzili sobie w nim w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych.

Jak się później okazało, w mieszkaniu tym policjanci zabezpieczyli jednak sprzęt, którego nie można nazwać sportowym, a który był wykorzystywany przez kiboli podczas bójek na ulicy, tj. maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Wczoraj kompletnie zaskoczeni pseudokibice tj. ośmiu mężczyzn z Tarnowa, w wieku od 17 do 29 lat, zostali zatrzymani przez policjantów, którzy przeprowadzili także przeszukania ich miejsc zamieszkania. Po doprowadzeniu do miejscowej prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w kilku pobiciach o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Również wczoraj wieczorem sześciu z zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do sądu, który zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałej dwójki prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Sprawa jednak ma charakter rozwojowy i tarnowscy śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE