Oszukał na 22 zł, a grozi mu 8 lat więzienia

30 października br. dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące oszustwa mającego miejsce w jednym z krakowskich hipermarketów.

Fot. Pixabay

Miało ono polegać na zaniżaniu wagi towaru, z którym klient wyszedł ze sklepu.

Na miejsce udali się funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków, gdzie zastali pracownika ochrony, który wskazał policjantom ujętego wcześniej 44-latka. Mężczyzna robiąc zakupy kilkanaście minut wcześniej spakował do torby banany oraz pomarańcze, a następnie zważył ten towar. Po chwili zdecydował się jednak dorzucić po kilka sztuk tych samych owoców do reklamówki nie drukując już przy tym nowej etykiety z wagą oraz nową wyższą ceną.

Następnie zapłacił za towar, ale w rzeczywistości kwota była za niska. Różnica na jaką mężczyzna oszukał sklep wyniosła wówczas ponad 22 złote.

Jak się później okazało nie po raz pierwszy 44-latek robił zakupy w tym sklepie w taki sposób. Począwszy od 19 września 2019 r. do końca października br. pojawił się on w tym miejscu kilkanaście razy kupując pomarańcze, cytryny, limonki oraz banany. Za każdym razem sposób działania oszusta był podobny. Polegał on na dołożeniu owoców do wcześniej już zważonych o niższej wadze oraz niższej cenie.

Następnie 44-latek udawał się do kasy samoobsługowej z towarem licząc, że nikt nie zauważy takiego działania. Niezważony towar, który mężczyzna wynosił ze sklepu, wyceniony został na kwotę ponad 630 złotych.

W Komisariacie Policji V w Krakowie mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE