Przestępcy czuli się już tak bezkarni, że kradli nawet paliwo z samochodów

Od czerwca br. na terenie Trzebini oraz okolic i powiatu olkuskiego policja zaczęła odnotowywać coraz więcej zgłoszeń kradzieży i kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanych domów i pakamer. Znikały z nich elektronarzędzia.

Fot. Małopolska Policja

Coraz liczniej zgłaszane były także kradzieże paliw z samochodów ciężarowych, sprzętu ciężkiego i samochodów osobowych. W czerwcu doszło nawet do kradzieży mercedesa w Chrzanowie, który kilka dni później na jednym z parkingów został odnaleziony i zwrócony właścicielowi.

Trzebińscy kryminalni podejmując szereg czynności operacyjnych rozpracowali grupę przestępców. W konsekwencji 6. i 7. listopada br. zatrzymano trzech mieszkańców Trzebini w wieku od 20 do 36 lat.

W ich miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli część sprzętu pochodzącego z kradzieży. Okazało się również że zatrzymani mężczyźni mają także związek z kradzieżą mercedesa.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 8 listopada Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE