Szajka groźnych włamywaczy rozbita

Wspólne działania kryminalnych powiatu wielickiego oraz krakowskiego doprowadziły do rozbicia szajki włamywaczy, którzy mają na koncie kilkadziesiąt przestępstw popełnionych na terenie Małopolski.

Fot. Małopolska Policja

26 września br. kryminalni powiatu wielickiego oraz krakowskiego podczas wspólnych działań weszli do jednego z budynków mieszkalnych na terenie Wieliczki, gdzie zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniami do budynków mieszkalnych, nowo budowanych domów, garaży oraz pakamer. Kolejny, czwarty z mężczyzn należący do tej grupy, został zatrzymany następnego dnia.

Jak ustalono, od około 7 miesięcy sprawcy włamali się do kilkudziesięciu budynków w Małopolsce, usytuowanych głównie na terenie powiatu krakowskiego oraz wielickiego. Sprawcy kradli m. in. elektronarzędzia, agregaty, myjki ciśnieniowe, przewody elektryczne, koła do samochodów itp. W chwili zatrzymania złodziei funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Sprawcy to mieszkańcy Wieliczki oraz Krakowa w wieku od 35 do 38 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami oraz kradzieży. Wartość skradzionych przedmiotów to około 100 tys. złotych.

Na czas toczącego się postępowania decyzją prokuratora wobec podejrzanych został zastosowany policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa, grozi im od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE