Pijany „wyleciał” samochodem z drogi, złamał słup, połamał drzewa

We wtorek w nocy dyżurny tarnowskiej komendy jak również straż pożarna i pogotowie ratunkowe zostały zaalarmowane i skierowane do groźnie wyglądającego wypadku w Janowicach.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Gdy służby przyjechały na miejsce zauważyły kompletnie zniszczone, znajdujące się poza drogą bmw, złamany słup energetyczny, połamane drzewa.

Zespół ratunkowy udzielał poszkodowanemu pierwszej pomocy, który jak się okazało miał jedynie ogólne potłuczenia i rozcięcie głowy kwalifikujące się do wizyty na SOR Tarnów.

Okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu po wypiciu kilku kieliszków postanowił pojeździć sobie po okolicy. Jego brawura zakończyła się w Janowicach, a kontrola trzeźwości wskazała na ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne ustalenia policjantów potwierdziły dodatkowo brak uprawnień do prowadzenia samochodów.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE