Seryjny złodziej nie miał oporów nawet przed okradzeniem szkoły

Kilka dni temu w Komisariacie Policji VIII w Krakowie zgłoszono kradzież sprzętu ogrodniczego, do której doszło na terenie jednej ze szkół znajdujących się w Nowej Hucie.

Fot. Małopolska Policja

Ponadto, w ostatnim okresie nasiliły się zgłoszenia o okradaniu samochodów kurierów, kiedy ci dostarczali paczki odbiorcom. Sposób działania sprawcy we wszystkich tych przypadkach był bardzo podobny.

Funkcjonariusze z „ósemki” szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tymi zdarzeniami. Na początku listopada, na jednej z nowohuckich ulic kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzewanego o kradzieże.

Policjanci ustalili, że mężczyzna czterokrotnie dopuścił się kradzieży paczek z pojazdu firmy kurierskiej w trakcie gdy kurier dostarczał inne przesyłki. Zrabowany towar został wyceniony przez poszkodowanych na sumę ponad 2800 zł.

Ponadto 34-latek pod koniec września br. w trakcie wizyty w jednym ze sklepów z elektroniką wyniósł towar na kwotę ponad 640 zł nie płacąc. Kilka dni później ukradł on również dmuchawę do liści, którą zabrał z terenu jednej z nowohuckich szkół. Straty w tym wypadku zostały wycenione na sumę sięgająca blisko 800 zł.

Dodatkowo mężczyzna dopuścił się oszustwa, sprzedając pochodzący z kradzieży towar w jednym z lombardów znajdujących się na terenie Krakowa. Policjanci zabezpieczyli skradziony sprzęt, który finalnie został zwrócony właścicielowi.

34-latek przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz oszustwa. Jako że przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE