Groza! Pijany „zawodowiec” prowadził ciężarówkę mając 2,5 promila alkoholu

Kompletnie pijany, zawodowy kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Tarnowa ze spokojem poinformował, że jest w pracy.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

W czwartek, 14 listopada, po godzinie 9. rano dyżurny otrzymał informację, że kierowca ciężarówki wyjeżdżając z jednej z firm na terenie Tuchowa prawdopodobnie jest pijany.

Kilka minut później policjanci WRD KMP w Tarnowie zatrzymali do kontroli drogowej w Tuchowie na ul. Tarnowskiej kierującego ciężarówką. Był to 51-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który przyszedł do pracy w stanie mocno nietrzeźwym.

Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało na wynik 2,49 promila w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny szofer rozpoczął swoją podróż kilka minut wcześniej i zdążył przejechać kilkaset metrów. Zatrzymany nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz odpowie przed tarnowskim sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Tuchowie.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE