Kierowca autobusu uratował całą rodzinę przed straszną śmiercią na pasach

Taka czujność i postawa zasługuje na szczególne uznanie! Pan Grzegorz Zięba, kierujący autobusem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie dzięki wykonanemu manewrowi uratował życie przechodniów.

Fot. telewizja.krakow.pl

Zarząd MPK SA w Krakowie już po raz 11 wyróżnił najlepszych pracowników wśród motorniczych i kierowców wręczając im specjalne odznaki „Lidera Jakości”.

Otrzymały je osoby, które nie spowodowały ani jednej kolizji lub wypadku, wyróżniające się kulturą zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjnością.

W tym roku odznaki „Lidera Jakości” otrzymali: Robert Nosek z zajezdni autobusowej Bieńczyce, Piotr Trojański z zajezdni autobusowej Płaszów, Witalij Furyk z zajezdni autobusowej Wola Duchacka, Piotr Żywiński z zajezdni tramwajowej Nowa Huta i Janusz Więckowski z zajezdni tramwajowej Podgórze.

Do tytułu „Lidera Jakości” było nominowanych kolejnych sześć osób: Artur Budek (zajezdnia tramwajowa Nowa Huta), Tomasz Stępień (zajezdnia tramwajowa Podgórze), Michał Domagała (zajezdnia autobusowa Bieńczyce), Artur Furko (zajezdnia autobusowa Wola Duchacka), Tadeusz Strzeboński (zajezdnia autobusowa Płaszów) i Janusz Warchoł (inspektor ruchu MPK). Tym osobom bardzo niewiele zabrakło, aby cieszyć się z odznaki lidera.

– Wszystkim nagrodzonym należą się duże gratulacje, bo tytuł „Lidera Jakości” wcale nie jest łatwo zdobyć. W sumie do tej pory, a więc przez 11 lat istnienia tej odznaki trafiły one do zaledwie 65 pracowników MPK SA. Nic dziwnego, że są to najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych. Są to osoby, które wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes MPK SA w Krakowie ds. Zarządzania Przewozami.

Poza tymi osobami wyróżnienia oraz nagrody otrzymali również prowadzący, którzy wykazali się dużą empatią i profesjonalizmem udzielając pomocy innym osobom. Pisemne gratulacje przesłał im Prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski. Postawy gratulował im również obecny na spotkaniu Jacek Cholewa, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Wyróżnienia otrzymali kierowcy i motorniczowie MPK:
– Monika Szczepańska i Rafał Banaś, którzy podczas swojej pracy pomogli w odnalezieniu zaginionych osób,
– Izabella Tomana za udzielenie pomocy pobitej osobie,
– Damian Szynal, który udzielił pierwszej pomocy potrąconej na przejściu dla pieszych osobie
– Grzegorz Zięba, który zachował zimną krew i zablokował drogę kierowcy samochodu jadącego prosto na osoby przechodzące przez przejście dla pieszych
– Krzysztof Kruszyna i Piotr Zych, za reakcję w trudnej sytuacji, gdy zauważyli podejmowaną przez mężczyznę próbę samobójczą.

– Bardzo doceniam postawę każdej z tych osób. Pomimo trudnych sytuacji reagowali profesjonalnie i odważnie, aby przyjść z pomocą rannemu pasażerowi czy też pomóc w odnalezieniu zaginionych, a nawet ratując życie drugiej osobie – mówił podczas spotkania Jacek Cholewa, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE