Poszukiwania małej dziewczynki. Na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły

Wczoraj około północy zawiadomienie o zaginięciu 11-letniej Oliwii złożyła zaniepokojona nieobecnością córki matka. Kobieta miała ostatni kontakt z dziewczynką około godz. 16:00.

Fot. Policja

Gdy wróciła po godz. 17:00 do domu, Oliwi już nie było. Gdy późnym wieczorem dziewczynka nadal nie wracała, matka rozpoczęła na własną rękę poszukiwania, które jednak nie przyniosły efektu. Wtedy o całej sytuacji powiadomiła funkcjonariuszy.

Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły. Z uwagi na nocną porę i niskie temperatury w jednostce został ogłoszony alarm.

W poszukiwania oprócz policjantów z nowotarskiej komendy, również z Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych i jednostek podległych włączyli się mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Zaangażowany został również przewodnik z psem służbowym.

W poszukiwaniach łącznie brało udział 45 policjantów i 18 strażaków. Akcja prowadzona była głównie w Nowym Targu. Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie dziewczynka mogła przebywać.

W środku nocy pukali do drzwi znajomych, rodziny i koleżanek dziewczynki. Po kilku godzinach poszukiwań, przed godz. 8:00 rano, Oliwia została odnaleziona na terenie Nowego Targu. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana mamie.

Policja dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się działania poszukiwawcze oraz za zrozumienie sytuacji mieszkańcom, którzy pomimo późnej pory nocnej udzielali bardzo cennych dla funkcjonariuszy informacji, pomocnych w odnalezieniu dziewczynki.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE