Jak chronić się przed smogiem?

Od dzisiaj ruszają pierwsze spotkania organizowane w ramach Centrum Czystego Powietrza. Urząd Miasta Krakowa zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy chcą dowiedzieć się jak smog wpływa na nasze zdrowie, jak chronić się przed negatywnymi konsekwencjami zanieczyszczonego powietrza i w jaki sposób możemy ograniczać negatywne oddziaływanie na powietrze.

Fot. Shutterstock

Spotkania skierowane są do trzech głównych grup docelowych: seniorów, kobiet w ciąży oraz rodzin, ale zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Krakowie.

Pierwsze spotkania, skierowane do seniorów, odbędą się już 18 listopada w Centrach Aktywności Seniora przy ulicy Miechowity 6 i Strzelców 5a.

Podczas bezpłatnych spotkań możliwe będzie wysłuchanie prelekcji lekarza specjalisty dotyczącej ograniczania niskiej emisji w przestrzeni miejskiej i zdrowotnych konsekwencjach długotrwałego przebywania w środowisku o przekroczonych dopuszczalnych stężeniach pyłów zawieszonych w atmosferze. Seniorzy i kobiety w ciąży będą mogli skorzystać z mobilnego punktu diagnostycznego, w którym wykonają podstawowe badania i dostaną informację o stanie swojego zdrowia.

Na uczestników spotkań czekają upominki.

Harmonogram spotkań na najbliższy tydzień:

poniedziałek, 18 listopada:

o godzinie 16.30 w CAS przy ul. Miechowity 6 – spotkanie dla seniorów
o godzinie 18.00 w CAS przy ul. Strzelców 5a – spotkanie dla seniorów

środa, 20 listopada w Centrum Kultury Podgórze na ul. Sokolskiej 13 (sala nr 15:)

o godzinie 16.00 – spotkanie dla kobiet w ciąży
o godzinie 17.00 – spotkanie dla seniorów
o godzinie 18.00 – spotkanie dla kobiet w ciąży
o godzinie 19.00 – spotkanie dla seniorów

 

Spotkania będą prowadzone do 13 grudnia br.

Edukację ekologiczną w ramach Centrum Czystego Powietrza organizuje Wydział ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE