Jednego ze złodziei złapano dopiero po pościgu. Zatrzymano też paserów, z których jeden dilował narkotykami

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali dwóch złodziei podejrzanych o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz dwóch paserów, którzy nabywali skradzione przedmioty.

Fot. pixabay.com

W ostatnim czasie andrychowski komisariat otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów do których doszło na terenie miasta.

Zaangażowani w sprawę detektywi Wydziału Kryminalnego uzyskali w tym zakresie szereg informacji, które pozwoliły na ustalenie sprawców tych przestępstw. 13 listopada br., kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania dwóch wytypowanych złodziei jednocześnie zatrzymując w jednym z nich 22-latka. Drugi z mężczyzn (19-latek) został zatrzymany następnego dnia po wielogodzinnej obserwacji i pościgu na terenie Andrychowa.

W ramach prowadzonego postępowania do którego włączono kilkanaście spraw prowadzonych przez andrychowski komisariat, zatrzymanemu 19- i 22-latkowi przedstawiono łącznie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia za co grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Ich łupem padły m. in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, pieniądze i odzież. Straty jakie spowodowali włamywacze szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy z uwagi na fakt, że nie wszystkie przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodów na chwilę obecną zostały zgłoszone organom ścigania.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dwóch paserów, którzy nabywali od 19- i 22-latka skradzione przedmioty. Mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 291 § 1 KK, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ponadto w mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 53 gramy amfetaminy, za co dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna był także poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do Zakładu Karnego. Wobec drugiego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE