Pijak rozbił samochód i uciekł z miejsca wypadku

17 listopada br. w godzinach porannych policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podczas patrolowania autostrady A4, będąc na wysokości 407. kilometra w Kryspinowie, na łącznicy Węzła Bielany zauważyli uszkodzoną barierę energochłonną, a przy niej stojące bmw, któremu spod maski wydobywała się para.

Fot: Facebook Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Zdziwienie policjantów wzbudził brak kierującego pojazdem na miejscu zdarzenia. Samochód był pusty.

Po kontakcie z dyżurnym Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie policjanci niezwłocznie podjęli penetrację terenu w okolicy łącznicy na węźle Bielany, gdzie w pobliskich zaroślach odnaleźli mężczyznę.

W toku legitymowania i kontroli osobistej ujawnili u niego dowód rejestracyjny pojazdu porzuconego na łącznicy autostrady. Po zbadaniu mężczyzny okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu.

W związku z powyższą sytuacją zatrzymano mu prawo jazdy. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy, za co kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Wobec 34–letniego kierowcy bmw będą prowadzone dalsze czynności. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE