Poważne utrudnienia w Krakowie. Policja wyjaśnia

W związku z przeniesieniem siedziby Szpitala Uniwersyteckiego UJ z ul. Kopernika na ul. Jakubowskiego w Krakowie Prokocimiu odbywa się przewóz pacjentów z oddziałów szpitalnych.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dbając o bezpieczeństwo chorych oraz sprawne działanie służb medycznych eskortują kolumny z transportem chorych.

Zorganizowany przejazd ambulansów i busów z pacjentami odbywa się ulicami Krakowa na sygnałach uprzywilejowania. Załogi oznakowanych pojazdów służbowych (jeden radiowóz na początku kolumny oraz jeden na końcu kolumny) zapewniają płynne przemieszczanie się kolejnych ekip transportu medycznego ulicami miasta, z uwzględnieniem panującego natężenia ruchu, przy czym nie szybkość jest tu priorytetem tylko bezpieczeństwo przewożonych osób.

Do tej pory działania przebiegają zgodnie z założonym planem.

Policja zwraca się jednocześnie z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności oraz nierozdzielanie kolumn pojazdów transportu medycznego. O tym że radiowóz prowadzi kolumnę świadczą włączone – oprócz niebieskich – czerwone sygnały świetlne.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE