Śmiertelny wypadek na „zakopiance”

Tragicznie zakończyła się jazda dla pasażera audi, które na łuku drogi wypadło z jezdni, po czym uderzyło w słup telekomunikacyjny i drzewa.

Fot: Facebook Policja Zakopane

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 23:00 w miejscowości Biały Dunajec na drodze krajowej K-47, czyli popularnej „zakopiance”.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letnia kobieta zamieszkała w powiecie tatrzańskim na łuku drogi najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, który następnie uderzył w krawężnik, znak drogowy, słup telekomunikacyjny, a następnie drzewa.

W wyniku zderzenia 28-letni pasażer zamieszkały również w powiecie tatrzańskim doznał poważnych obrażeń ciała i przy pomocy służb ratunkowych musiał być uwolniony z pojazdu. Niestety po przewiezieniu do zakopiańskiego szpitala zmarł.

Kobieta z licznymi obrażeniami ciała została hospitalizowana. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa, niemniej jednak pobrano krew do dalszych badań. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz biegły z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego wykonując oględziny.

Przez pewien czas droga była zablokowana, a później ruch odbywał się wahadłowo.

Przyczyny wypadku poznamy po zapoznaniu się z opinią biegłego oraz po zakończeniu dochodzenia. Audi zaraz po zdarzeniu zostało poddane dodatkowym badaniom technicznym, które będą zapewne kontynuowane jeszcze w dniu dzisiejszym.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę, gdyż nawet przy dobrych warunkach drogowych brak wyobraźni kończy się tragicznie.

 

Źródło: Policja Zakopane / Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp. szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE