„Społeczniak” na medal i to podwójny

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kęt. Mężczyzna najpierw pospieszył z pomocą kierowcy, który złapał „gumę”, a kiedy zauważył, że jest on nietrzeźwy uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję.

Fot: Małopolska Policja

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 listopada w Kętach na ulicy Żeromskiego. Wracający pieszo do domu 28–latek zauważył samochód mitsubishi, którego kierowca miał problem z odkręceniem przebitego koła. Mężczyzna natychmiast zaoferował swoją pomoc.

W trakcie rozmowy podczas wymiany koła kęczanin wyczuł od kierowcy woń alkoholu. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 53–letniego mieszkańca powiatu bielskiego, które wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże podziękowania zasługuje mieszkaniec Kęt, który chcąc pomóc kierowcy w kłopocie, jednocześnie pomógł w wyeliminowaniu drogowego przestępcy.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE