Dramatyczna akcja na Wiśle. Policjanci ratowali tonącą kobietę

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali tonącą w Wiśle kobietę. Wśród funkcjonariuszy był asp. szt. Wojciech Zięba, który w tym roku w okresie wakacyjnym uratował tonącego w Wiśle mężczyznę.

Fot: Małopolska Policja

W czwartek około godzny 9:30 komisariat wodny otrzymał informację od dyspozytora numeru alarmowego 112 o tonącej w Wiśle osobie. Asp. szt. Wojciech Zięba i asp. szt. Dariusz Burek popłynęli natychmiast na wskazane miejsce i w rejonie mostu Dębnickiego wyciągnęli z nurtu rzeki do motorówki nieprzytomną kobietę.

Sytuacja poszkodowanej była dramatyczna – nie wykazywała funkcji życiowych. Wodniacy przeprowadzili skuteczne czynności ratownicze, kobieta odkrztusiła i odzyskała przytomność. To nie był koniec pomocy poszkodowanej, bo do czasu przybycia załogi karetki pogotowia ratunkowego kobieta pozostała pod opieką policjanta, który ułożył ją w pozycji bezpiecznej i okrył folią termiczną, gdyż przejawiała objawy hipotermii.

Jak ustalili będący na miejscu policjanci, wyłowiona z Wisły to 55-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala. Policjanci ustalają aktualnie okoliczności w jakich kobieta znalazła się w rzece.

Dodajemy, że asp. szt. Wojciech Zięba, dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie już po raz kolejny uratował człowieka. Ten funkcjonariusz kilka dni temu udowodnił również, że policjantem się jest, a nie bywa. Na drodze publicznej, będąc po służbie, ujawnił kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Być może jego czujność i w tym przypadku uratowała potencjalną ofiarę wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierującego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE