Policjanci dla Krzyśka i innych

W niedzielę, 17 listopada br. przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie zorganizowany został dzień dawcy szpiku kostnego połączony z piknikiem służb mundurowych „Mundurowi dla Krzyśka i innych”.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

W szlachetną akcję zaangażowali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komisariatu Policji w Żabnie na czele z komendantem, któremu przypadł zaszczyt koordynowania policyjnych przedsięwzięć.

Policjanci z Żabna od samego początku włączyli się do udziału w akcji poprzez wystąpienie w telewizyjnym spocie po rejestrację potencjalnych dawców.

W trakcie pikniku można było poznać sprzęt tarnowskiej grupy realizacyjnej, dowiedzieć się jak zostać policjantem i obejrzeć nowoczesne pojazdy służące do przewozu osób zatrzymanych. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć oraz rozmów z mieszkańcami.

W tym pikniku nie mogło zabraknąć innych służb mundurowych, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy wspólnie pokazali czym jest pomoc dla potrzebujących.

W efekcie do banku potencjalnych dawców dołączyło 322 osoby, co jest niebywałym sukcesem akcji.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE