10% kierowców ukaranych

Tatrzańscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania pod nazwą „SMOG”.

Fot: Facebook Policja Zakopane

Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań dokonano kontroli 56 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Funkcjonariusze za pomocą analizatora spalin i dymomierza sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Takie kontrole drogowe będą przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 56 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 5 nieprawidłowości w samochodach. Zostało zatrzymanych 5 dowód rejestracyjnych.

 

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek / Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE