Obcinali tasakiem lusterka w samochodach. Nagrywali telefonem jak niszczą pojazdy

11 listopada dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na jednaj z ulic w rejonie Prokocimia mieli demolować zaparkowane pojazdy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie, którzy potwierdzili fakt wyrwania lusterek w kilkunastu pojazdach.

Fot. Małopolska Policja

Funkcjonariusze przystąpili do penetracji okolicy w celu ujęcia sprawców.

Już chwilę później kilka ulic dalej mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi ze zgłoszenia, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierami.

Ich pogoń okazała się skuteczna, gdyż już po chwili znaleźli się oni w rękach funkcjonariuszy. W trakcie interwencji obaj mężczyźni byli bardzo pobudzeni i agresywni, a jeden z nich naruszył nietykalność cielesną interweniującego policjanta.

18-latek i 22-latek zostali zatrzymani. Posiadali przy sobie młotek oraz tasak. To właśnie przy użyciu tych przedmiotów uszkodzili zaparkowane pojazdy.

Jak się później okazało jeden z nich nagrał na telefonie komórkowym moment w którym dewastowali oni pojazdy. Nagranie zostało włączone do dowodów rzeczowych.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE