Państwo Barbara, Andrzej i Grzegorz – wzorowi obywatele udowodnili, że czujność i zaangażowania mają sens

Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z gminy Kęty oraz mieszkańca Andrychowa.

Fot. Policja

20 listopada 2019 policjanci przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo zakazu, 26–letniemu mieszkańcowi gminy Kęty.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 16. listopada w Bulowicach na ulicy Krakowskiej przed jednym z marketów. Tuż po godzinie 19. małżeństwo z gminy Kęty siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla wsiada zataczający się mężczyzna i odjeżdża.

Świadkowie drogowego przestępstwa natychmiast podjęli pościg za oplem. Taką samą decyzję podjął mieszkaniec Andrychowa, który siedząc w swoim samochodzie również dostrzegł pijanego kierowcę.
Po kilku minutach pościgu opel skręcił w ulicą Świerkową i zatrzymał się na poboczu. Jadące za nim małżeństwo zatrzymało pojazd przed nim uniemożliwiając mu dalszą jazdę w przód, natomiast mieszkaniec Andrychowa zablokował opla od tyłu.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy z rąk wzorowych obywateli przejęli 26–letniego kierowcę – mieszkańca gminy Kęty.
Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2 promile alkoholu, a ponadto okazało się, że mężczyzna posiada również sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują Państwo Barbara i Andrzej – małżeństwo z gminy Kęty oraz Pan Grzegorz z Andrychowa. Wzorowi obywatele widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy zareagowali instynktownie i niezależnie od siebie, doprowadzając do wyeliminowania go z ruchu drogowego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE