Policja uderza w pseudokibiców. Bandziory za kratami

„Kryminalni” z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie realizują kolejne zatrzymania pseudokibiców tarnowskich drużyn piłkarskich.

Fot: Małopolska Policja

Trwają policyjne działania w sprawach osób, które od września do listopada na terenie Tarnowa dokonały kilku pobić. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali właśnie kolejnych pseudokibiców czynnie uczestniczących w chuligańskich wybrykach w centrum miasta.

Tym razem w ręce policjantów wpadli tarnowianie w wieku 17, 18 i 22 lat. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania odnalezione zostały maczety i gaz pieprzowy.

Zgromadzone dowody pozwoliły śledczym na przedstawienie zatrzymanym kibolom zarzutów udziału w pobiciach o charakterze chuligańskim, narażających pokrzywdzonych na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wszyscy zostali też doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wystąpiła do sądu o środek izolacyjny dla 17- i 18-latka.

Ten ostatni przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. Trzeci zatrzymany – 22-latek będzie odpowiadał przed sądem z tzw. wolnej stopy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Śledczy podkreślają, że to jeszcze nie koniec zatrzymań w związku z pobiciami w Tarnowie i zapewniają, że wszystkie osoby biorące w nich udział odpowiedzą przed sądem.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE