Potrącił staruszkę na pasach i uciekł. Złapano go dzięki anonimowi

18 listopada przed godziną 10:00 na ul. Księcia Józefa w Krakowie doszło do wypadku drogowego, w którym kierujący renault potrącił 78-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Sprawca odjechał nie udzielając poszkodowanej pomocy.

Fot: Małopolska Policja

Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie oraz załoga karetki pogotowia. Kobieta w stanie zagrażającym życiu została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady przestępstwa.

Kilka kilometrów dalej policjanci znaleźli porzucony samochód, który posiadał widoczne uszkodzenia w postaci m. in. pęknięć szyby i wgnieceń na masce.

W toku postępowania zabezpieczono także nagrania z okolicznego monitoringu, który zarejestrował renaulta uciekającego z miejsca zdarzenia.

Dochodzeniowcy z Komisariatu Policji IV w Krakowie zajęli się ustalaniem tożsamości kierowcy. Numer rejestracyjny doprowadził ich do właściciela pojazdu wskazanego w systemie, jednak wystąpiły trudności związane z ustaleniem aktualnego posiadacza samochodu.

Funkcjonariusze zwrócili się zatem do społeczeństwa za pośrednictwem mediów o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku. Dzięki informacjom uzyskanym od anonimowych osób, 20 listopada w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. Jak się okazało mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Odpowie za jazdę bez uprawnień i spowodowanie wypadku w wyniku którego poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Śledczy wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 30-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Ucieczka z miejsca zdarzenia powoduje zaostrzenie kary za spowodowanie wypadku, tak więc podejrzeniu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE