Jest zimno, ma być gorzej. Prognozy długoterminowe mówią o śniegu i mrozie

W sobotę w Krakowie temperatura nie przekroczy 2 stopni Celsjusza. Uczucie zimna potęguje silny wiatr, który sprawa, że temperatura odczuwalna wynosi -1 stopień. Prognozy mówią o chwilowym ociepleniu i kolejnych mrozach z możliwymi pierwszymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem.

Fot. Shutterstock

Ścieranie się niżu z wyżem powodować będzie bardzo wietrzną pogodę. Taka sytuacja utrzyma się jeszcze do końca weekendu. W niedzielę będzie odrobinę cieplej, a temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 2 stopnie Celsjusza. Kierowcy muszą uważać, bowiem niskie temperatury w nocy mogą powodować gołoledź.

W poniedziałek i wtorek nie należy spodziewać się większych zmian w pogodzie. W środę nastąpi chwilowe ocieplenie. Temperatura wzrośnie do 5 stopni Celsjusza, a w czwartek do 7 stopni. W piątek i sobotę należy spodziewać się opadów deszczu i spadku temperatury po którym w niedzielę będzie już tylko około 2 stopni.

Prognozy długoterminowe mówią o dalszym ochłodzeniu. Grudzień ma nas przywitać mrozem rzędu -2 stopnie. W drugim tygodniu warunki sprzyjać mają opadom śniegu i śniegu z deszczem. Do tego czasu pozostały jednak 3 tygodnie i wszystko może się jeszcze zmienić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE