Kierowca był tak pijany, że zasnął za kierownicą

W Witowie, w pojeździe stojącym na środku drogi znajdował się zamroczony alkoholem mężczyzna, który zasnął za kierownicą.  Strażak zabrał mu kluczyki. Zatrzymany 30-letni mężczyzna z Zakopanego miał w organizmie 3,3 promila alkoholu.

Foto: zdj.arch.KPP Zakopane.Ł.B.

W środę, dzięki wzorowej postawie zakopiańskiego strażaka nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Około godziny 16:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał informację o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym, który zatrzymał swój pojazd na środku drogi i zasnął za kierownicą.

W rejon Witowa (droga W-958) natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy. Policjanci wydobyli z samochodu kompletnie zamroczonego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie 30-latka z Zakopanego. Teraz policyjne dochodzenie ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Dzięki wzorowej postawie funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Zdezorientowani kierowcy wymijali stojący na środku drogi pojazd jednak nikt nie sprawdził, co się stało kierowcy. Strażak sprawdził funkcje życiowe mężczyzny, a następnie wezwał policjantów.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Prawo do legalnego zatrzymania osoby mają organy ścigania. W wyjątkowych przypadkach art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego pozwala na dokonanie zatrzymania sprawcy przestępstwa przez obywatela, ale niezwłocznie należy taką osobę przekazać Policji.

Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców !

 

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE