Policjanci jak błękitne anioły – doprowadzili rodzącą do szczęśliwego rozwiązania

Patrol krakowskiej drogówki pomógł bezpiecznie dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie, która wymagała pilnej i specjalistycznej pomocy lekarskiej.

Fot. Policja

W niedzielę około godziny 18:00 na numer 112 zadzwonił mężczyzna prosząc o eskortę policji, aby szybko i bezpiecznie zawieźć rodzącą żonę do szpitala. Kierowca wraz z ciężarną żoną jechali z Rzeszowa do jednego z krakowskich szpitali.

Przed wyjazdem do Krakowa kobieta zaczęła odczuwać bóle sygnalizujące nagły poród. Sytuacja była bardzo poważna – kobieta spodziewała się bliźniąt z czego jedno dziecko miało urodzić się z wadą serca i wymagało operacji natychmiast po porodzie w wyznaczonym szpitalu.

Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego błyskawicznie przekazał zgłoszenie dyżurnemu krakowskiej drogówki. Ten z kolei zadysponował radiowozy na dwa zjazdy z autostrady, gdyż nie wiadomo było w którym miejscu zjedzie z A4 wyczekiwane przez policjantów audi (kierowca nie określił precyzyjnie położenia).

Samochód z rodzącą kobieta zjechał na węźle Kraków–Wschód i pojawił się na ul. Śliwiaka. Tam czekał patrol w składzie st. Paweł Krzywda i st. post. Mariusz Opoka. Funkcjonariusze błyskawicznie włączyli sygnalizację i wjechali przed poruszające się ulicą audi.

Przemierzając ulice Krakowa bezpiecznie dotarli do celu, gdzie przed szpitalem czekały już służby ratunkowe, które udzieliły pomocy rodzącej kobiecie.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE