Zaczyna się okres żniw dla kieszonkowców. Wiecie co robić?

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w autobusie komunikacji miejskiej ukradł telefon komórkowy. Sprawca to 59-letni mieszkaniec Krakowa, który już wcześniej był karany za podobne kradzieże.

Fot: Pixabay.com

Do kradzieży telefonu doszło w październiku br. w autobusie linii 194 w Krakowie. Z ustaleń śledczych wynikało, że złodziej ukradł jednej z pasażerek smartfona wykorzystując tłok w autobusie. Pokrzywdzona nie wiedziała w którym momencie straciła telefon i nie była w stanie przedstawić rysopisu kieszonkowca.

Na podstawie zapisów monitoringu z autobusu policjanci wytypowali sprawcę, a jeden z policjantów rozpoznał złodzieja. Jak się okazało 59-latek był dobrze znany policji.

Kradzież telefonu nie była jego pierwszym przestępstwem ponieważ już wcześniej wielokrotnie był karany m. in. za przestępstwa przeciwko mieniu.

14 listopada 59-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jego kolejnym przystankiem będzie zakład karny.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność w zatłoczonych miejscach, środkach komunikacji publicznej, sklepach i galeriach. Pamiętajmy, że takie miejsca to raj dla kieszonkowców.

Wybierając się za zakupy warto mieć przy sobie tylko naprawdę niezbędną gotówkę, ponieważ jeżeli zostaniemy okradzeni to stracimy np. kilkanaście, a nie tysiąc złotych. Robiąc zakupy nie powinniśmy także obnosić się z zawartością naszego portfela.

Złodziej zazwyczaj obserwuje „ile wydajemy” i na tej podstawie typuje kolejną ofiarę pozbawiając ją zazwyczaj ciężko zarobionych pieniędzy.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE