Wyjątkowy pirat. Oby jak najmniej tak niebezpiecznych ludzi na naszych drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji nałożyli wysoki mandat oraz zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu piratowi drogowemu, który przekroczył dozwoloną prędkość ponad 50 km/h oraz dozwoloną liczbę punktów karnych.

Fot. Małopolska Policja

W sobotnią noc, 23. listopada, policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim-Kęty. Tuż przed godz. 23:00 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej funkcjonariusze zauważyli jadący z dużą prędkością samochód, który wyprzedzał ciąg pojazdów nie zważając na podwójną ciągłą, skrzyżowanie oraz znajdujące się w jego rejonie przejścia dla pieszych.

Ponadto laserowy miernik prędkości wskazał, że pojazd jedzie z prędkością 137 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Kiedy pojazd zjechał na pobocze okazało się, że za kierownicą siedzi 22-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Policjanci powiadomili go o wykroczeniach, których się dopuścił i za popełnienie których zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli wysoki mandat oraz 20 punktów karnych.

Ponadto poinformowali go, że łączne na jego koncie znajduje się już 38 punktów karnych, co wiąże się z cofnięciem uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym i zapewniają, że w dalszym ciągu będą eliminować z dróg piratów drogowych, którzy w rażący sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE