Pociągi nie dojadą do centrum Krakowa. Tysiące pasażerów mają poważny kłopot

Z powodu modernizacji krakowskiego węzła kolejowego prowadzonej przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe pasażerów przez dwa tygodnie czekają nie lada kłopoty.

Fot. Kraków w Pigułce

Od 30 listopada ma się rozpocząć instalacja nowego komputerowego systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny, która ma usprawnić funkcjonowanie kolejowej komunikacji na Dworcu Głównym.

Dla pasażerów SKA1 oznacza to, że pociągi z Wieliczki dojadą tylko do Płaszowa.

Szybka Kolej Aglomeracyjna zostanie skrócona dla pasażerów od nocy z 29 na 30 listopada. Utrudnienia będą obowiązywać do 14 grudnia br.

Do tego czasy pasażerowie będą musieli podróżować z przesiadką. Bilety kolejowe będą honorowane w tramwajach linii 3 i 50 oraz prawdopodobnie także w autobusie 304 (Wieliczka – Dworzec Główny Zachód).

Jak podał Dziennik Polski, przez cały okres prowadzenia prac, pociągi SKA1 (Wieliczka – Kraków – Balice) będą kursować w rozdzielonych relacjach: Kraków Lotnisko – Kraków Główny oraz Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia.
Na odcinku Kraków Płaszów – Kraków Główny obowiązywać będzie honorowanie biletów kolejowych w tramwajach linii 3 i 50. W części przypadków możliwa będzie również przesiadka na pociągi SKA3 (Kraków – Tarnów).

Mieszkańcy chcieliby aby w tym czasie bilety kolejowe obowiązywały także na autobus 304 oraz aby na tej linii kursowały pojazdy przegubowe, jednak decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Ma się to wyjaśnić do 29 listopada.

 

Źródło: Dziennik Polski

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE