Spadł z mostu i dachował w potoku

W okresie jesienno-zimowym często wychodzą błędy niewłaściwego wyposażenia oraz przygotowania naszego pojazdu.

Fot. Policja Zakopane

Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne w postaci mgieł, czy opadów śniegu i marznącego deszczu to najgorsze co może nas spotkać w czasie jazdy zimą.

Ważnym elementem wyposażenia naszego samochodu są m. in. opony zimowe oraz sprawne oświetlenie i odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy. Odczyszczenie szyb z lodu i pary zapewni nam, że na czas zauważymy ewentualne zagrożenia na drodze. Dobrze zbierające wodę wycieraczki to również ważny element na który należy zwrócić uwagę.

Kolejna ważna kwestia to najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, która nie tylko zwiększa ryzyko kolizji, lecz także podwyższa prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń lub śmierci podczas wypadku.

Z tego powodu szczególnie w okresie zimowym powinniśmy prędkość jazdy dopasować do warunków panujących na drodze, a także zachować większy niż zwykle odstęp od pojazdu poprzedzającego, aby mieć więcej czasu i miejsca na hamowanie.

Szczególnie uważajmy na pieszych, którzy bez elementów odblaskowych mogą stać się ofiarami wypadków.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE