Awantura na dworcu – mężczyzna dźgał nożem na stacji kolejowej

19 listopada br. około godz. 17:00, w rejonie jednej z krakowskich stacji kolejowych doszło do awantury pomiędzy trzema osobami, które wcześniej podróżowały tym samym pociągiem.

Fot. pixabay.com

Cała trójka wysiadła na tej samej stacji, a chwilę później doszło między nimi do sprzeczki. Podczas awantury najstarszy z mężczyzn wyciągnął z kieszeni nóż, którym dwukrotnie ugodził swojego oponenta, po czym uciekł z miejsca zdarzenia wraz z towarzyszącym mu kolegą. Ranny mężczyzna zadzwonił do swojej narzeczonej informując ją o tym co się stało i o tym, że stara się dojść do domu.

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, które w trybie pilnym zabrało 40-latka do szpitala, gdzie konieczne było przeprowadzenie operacji ze względu na dwie rany kłute.

Policjanci Kryminalni z Komisariatu IV Policji w Krakowie już następnego dnia na podstawie zeznań poszkodowanego oraz zebranych informacji własnych udali się do miejscowości Rząska, gdzie jak wcześniej ustalili, miały przebywać poszukiwane osoby.

Ten trop okazał się właściwy, gdyż to właśnie tam policjanci zatrzymali 54- oraz 40-latka, którzy brali udział w zdarzeniu, w trakcie którego doszło do ugodzenia nożem. Ponadto podczas przeszukania u starszego z mężczyzn ujawniono nóż, którym napastnik ugodził pokrzywdzonego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie przesłuchania starszy z nich przyznał się do winy. 54-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawiania wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowany został tymczasowy areszt.

Drugi z nich odpowie natomiast za nieudzielenie pomocy. W tym przypadku przewidziana kara to pobawienie wolności na okres do lat 3. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE