Magia świąt na Rynku Głównym – zaczynają się koncerty, występy i imprezy artystyczne

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym potrwają do 26 grudnia. Jak zawsze jarmarkowi towarzyszyć będzie wiele imprez artystycznych.

Fot: pixabay.com

W sobotę, 30 listopada od godziny 9.30 przy estradzie będzie można napisać (lub narysować) list do Świętego Mikołaja. Listy będzie można wrzucać do mikołajowej skrzynki pocztowej znajdującej się przy estradzie, a następnie po godzinie 12.00 przyczepione do mikołajowych baloników listy polecą do nieba.

O godzinie 11.40 i 12.15 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Natomiast o godz. 17.15 prezydent Krakowa zapali lampki na bożonarodzeniowej choince. Uroczystość uświetni występ Magdy Steczkowskiej z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II. O godzinie 18.30 na scenie rozpocznie się zabawa andrzejkowa przygotowana przez Fundację Grupy „Adalex”.

W czwartek, 5 grudnia na Rynku Głównym spotkają się twórcy szopek. Tradycyjny konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 przed pomnikiem Adama Mickiewicza. Natomiast prezentacja dzieł odbędzie się w samo południe na estradzie targów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W piątek, 6 grudnia o godz. 14.00 grupa 144 Świętych Mikołajów wsiądzie na rondzie Grzegórzeckim do specjalnie przygotowanego mikołajowego tramwaju. Pojazd przejedzie na plac Wszystkich Świętych, skąd uczestnicy wydarzenia przejdą na Rynek Główny. Tam o godz. 14.00 odbędzie się „Mikołajowy zawrót głowy”. O godzinie 15.00 grupa przejdzie na plac Wszystkich Świętych, gdzie prezydent Krakowa przekaże im prezenty dla małych pacjentów ze szpitala im. Stefana Żeromskiego. Około godziny 16.20 spotkają się z dziećmi i przekażą paczki.

Najbarwniejszą imprezą jarmarku będzie korowód kolędniczy, w którym weźmie udział wiele autentycznych amatorskich folklorystycznych grup kolędniczych.

W sobotę, 21 grudnia zespoły folklorystyczne spotkają się przy Barbakanie o godzinie 11.30, następnie barwny korowód przejdzie na Rynek gdzie na estradzie jarmarku około godziny 12:00 zaśpiewa kilka kolęd wraz z publicznością. Następnie każdy zespół będzie prezentował się w różnych punktach Rynku.

W niedzielę, 22 grudnia w samo południe prezydent Krakowa wraz z metropolitą krakowskim spotkają się z mieszkańcami Krakowa i turystami na tradycyjnym opłatku. Wydarzenie poprzedzi koncert trzech tenorów – Alexandra Martineza, Łukasza Gaja i Jakuba Oczkowskiego.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE