Nie tylko stolica! Przenieśli nam choinkę z Krakowa do Warszawy!

Kamienica przy Placu Bankowym 1 w Warszawie jest gotowa do świąt. Na jej dziedzińcu stanęła okazała, żywa choinka, a na elewacji budynku pojawiły się świąteczne ozdoby. Choinka przyjechała do stolicy z Krakowa.

Prawie każde miasto na świecie dekoruje swoje ulice pięknymi iluminacjami świetlnymi, a w najbardziej prestiżowym miejscach stawiane są świąteczne drzewka.

Na dziedzińcu Placu Bankowego 1 właśnie ustawiono wysoką na ponad 8 metrów choinkę, która zwiastuje zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia.

Jodła na specjalnej platformie pokonała trasę długości 300 km, bo przyjechała do stolicy aż spod Krakowa.

– Żywa choinka na Placu Bankowym 1 to już tradycja. Jest zawsze okazała i elegancka. Pojawia się jako jedna z pierwszych choinek ustawianych w okresie przedświątecznym w Warszawie. Do Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, ale zapraszamy Warszawiaków na spacer, który z pewnością wprowadzi wszystkich w magiczny klimat świąt  – mówi Anna Olszewska, zarządca kamienicy z adresem Plac Bankowy 1.

Udekorowano również sam budynek. W oknach zawieszono zielone wieńce ozdobione srebrnymi bombkami i ciepłym światłem lampek. Dekoracja ta bardzo dobrze komponuje się z oświetleniem podkreślającym architektoniczne elementy i detale budynku.

Plac Bankowy 1 to przykład dobrze odrestaurowanej historycznej architektury. Został zbudowany jako pałac Bielińskich, następnie przebudowany według projektu Antonia Corazziego. Po wojnie, aż do lat 90., funkcjonował jako Hotel Saski. Po modernizacji i przebudowie w 2012 roku jest to wykorzystujący nowoczesne rozwiązania, biurowiec.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE