Święta w Krakowie w zasadzie zaczną się już jutro

Już w najbliższy piątek, 29 listopada, na Rynku Głównym rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. Wydarzenie to już od ponad ćwierćwiecza na stale wpisało się w pejzaż przedświątecznego Krakowa i cieszy się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród krakowian, jak i turystów.

Fot: pixabay.com

W ramach tegorocznego jarmarku kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 100 kioskach handlowych i gastronomicznych. Będą też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m. in. wędliny, sery, kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ręcznie wykonane zabawki materiałowe, zapachowe, ceramikę, biżuterię itp.

Na jarmarku znajdą się także stoiska m. in. z potrawami z grilla, pierogami i zupami. Będzie też można skosztować pajdę wiejskiego chleba na zakwasie ze smalcem, kiełbasą, boczkiem, cebulą i ogórkiem. Nie zabraknie słodkości i tradycyjnego grzańca.

Jak co roku kupcy oferować będą szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, wyroby witrażowe, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, materiałowe maskotki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne, pantofle, obrusy, serwety. Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Znajdzie się również stoisko, na którym będzie odbywał się pokaz wyrobu świec woskowych.

W tym roku zaprezentują swoje wyroby także instytucje charytatywne, w tym m.in. Caritas Kraków, Fundacja Pomocy Krakowskiemu Hospicjum, Polski Związek Głuchych czy Stawiamy na Łapy. Znajdą się również stoiska miast zaprzyjaźnionych – Kijowa i Lwowa.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE